Nr. 18. Čiurlionis ir užmirštieji kompozitoriai

 

Čiurlionis pernelyg dažnai įterpiamas į jam visiškai nepalankius kontekstus koncertų programose. Tarp žėrinčių virtuoziškumu kompozicijų jo muzika daug kam atrodo nelabai įdomi ir patraukli. Galbūt situacija keistųsi, tuos kūrinius atliekant tarp šiandien dažniausiai užmirštų jo amžininkų opusų. Tų amžininkų yra tikrai daug ir įvairių, ir nors jie kartais pavadinami „mažaisiais užslaptintais modernistais“, o jų muzika – „antrojo ešelono“ kūryba, tai nieko nekeičia.

Austrų Josefo Matthiaso Hauerio, Fritzo Heinricho Kleino, rusų Nikolajaus Obuchovo, Arthuro Vincento Lourié, Nikolajaus Roslaveco muzikos apsuptyje jautriau atsiskleidžia Čiurlionio epochos tikresnis vaizdas, vyravę skoniai ir orientacijos, autorių siekiai ir stiliai, be reikalo neperkertami svetimų ir tikrai tolimų jų kurtiems pasauliams dalykų.

^Į viršų

Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Tekstus galima perspausdinti tik gavus raštišką VšĮ Garsai ir blyksniai leidimą ir privalomai nurodant šaltinį (modus-radio.com).