Nr. 20. Čiurlionis ir Sankt Peterburgas

 

Nors Čiurlioniui Sankt Peterburge sekėsi prastai, tas miestas jį traukė kaip magnetas. Jame jis praleido daugiau kaip aštuonis gyvenimo mėnesius, ir tai buvo vieni reikšmingiausių kūrybine prasme jo biografijos epizodų.

Jei Čiurlionis būtų rašęs virtuozinę muziką, kūręs operas ar komponavęs skriabiniškas oratorijas – kaip kad darė daugelis jo bendraamžių Sankt Peterburge ir ne tik jame, – jam būtų buvę daug lengviau pritapti ir įsilieti į miesto muzikinį gyvenimą. Jo talentas jam buvo beatveriąs kelius, kuriais jam rūpėjo eiti, ir niekas nežino, kaip jam būtų sekęsi, jei ne liga.

Ir vis dėlto, dabar būtina konstatuoti, kad Čiurlionis orientavosi kaip tik į tą, kultūriškai ir idėjų persunktą didžiojo megapolio aplinką ir terpę, su kuria jis jautė daug bendrumo ir kuriai turėjo ką pasakyti. Kaip tik ten jis jautėsi daug labiau savas, nei bet kur kitur.

^Į viršų

Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Tekstus galima perspausdinti tik gavus raštišką VšĮ Garsai ir blyksniai leidimą ir privalomai nurodant šaltinį (modus-radio.com).