Nr. 23. Čiurlionis ir Druskininkai

 

Čiurlionio vaikystė prabėga Druskininkuose, tačiau po to jis daugelį atostogų praleidžia vėl grįždamas į juos. Faktiškai, Druskininkai jam tampa svarbiausiąja vieta, kur jis turi geriausias kūrybos sąlygas. Todėl Čiurlionio meninis produktyvumas Druskininkuose labai didelis, tik čia, kitaip nei kitur, jis nepersidirba ir gyvena subalansuotą gyvenimą. Atrodo, kad šeimos globa jį apsaugo ir nuo kitose vietose jį persekiojančių vis gilesnių nervinių krizių.

Bet vis tiek – paragavęs didmiesčių gyvenimo skonio, Čiurlionis kaskart išvažiuoja, tikėdamasis kaip nors prasimušti mieste. Tai kartojasi metai po metų, ir tokia didmiesčio ir mažo miestelio kaita Čiurlioniui tampa įprasta ir būtina. Suaugusio Čiurlionio sąmonė, atrodo, savaip padalinta tarp provincijos ir didelio miesto. O mintys, kaip rodo jo kūryba, plaukia dar kitaip: sapno, svajonės, fantazijos ir utopijos kryptimi. Tą puikiai atskleidžia Čiurlionio tapyba.

^Į viršų

Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Tekstus galima perspausdinti tik gavus raštišką VšĮ Garsai ir blyksniai leidimą ir privalomai nurodant šaltinį (modus-radio.com).