Garso meno perspektyvos

Ilmės Vyšniauskaitės pokalbiai su Niujorko garso menininkais

Pamatyti, išgirsti ir suprasti garso meną bei apie tai diskutuoti – buvo mano kelionės į Niujorką tikslas. Už šią išvyką dėkoju Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, bakalauro darbo vadovei Rūtai Stanevičiūtei, Niujorko medijų meno centrui Harvestworks, The Clocktower Gallery, AVA gallery bei visiems menininkams, mielai atidariusiems savo galerijų, dirbtuvių ar namų duris. Tai Matthew Ostrowski, Sabisha Friedberg, Daniel Neuman, Maria Chavez, David Linton, Richard Garet, Luke Dubois, David Weinstein, Justin Luke, Hans Tamen.

Prireikė nemažai laiko, kol visi pokalbiai su menininkais iš įrašų pavirto rašytiniais interviu ir „prakalbo lietuviškai“. Norėčiau pasidalinti ištraukomis iš pokalbių, kurie supažindino su Niujorko garso meno scenos dabartimi, kartu ir istorija.

Ilmė Vyšniauskaitė

Niujorkas. Žiema. 2013 metų sausio ir vasario mėnuo. Eilės prie meno galerijų, o po to ilgi pasivaikščiojimai jų koridoriais. Ieškojimai.

Garso meno atradimai ten, kur mažiausiai to tikiesi. Max Neuhaus instaliacija „Times Square“.

La Monte Young namai. Garso vaizdo ir erdvės instaliacija „Dream house“.

^Į viršų

Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Tekstus galima perspausdinti tik gavus raštišką VšĮ Garsai ir blyksniai leidimą ir privalomai nurodant šaltinį (modus-radio.com).